PARIJS – De Franse lucht- en ruimtevaartmacht heeft met succes met een MQ-9 Reaper een eerste serie Hellfire-raketten afgevuurd op drones. De MQ-9 Reaper kan daarmee nieuwe antidronecapaciteit leveren.
De tests laten volgens de Franse luchtmacht zien dat er een nieuwe fase is aangebroken in de opbouw van een meerlaagse luchtverdediging. De inzet van Reagers tegen drones versterkt de bestaande lange afstand luchtverdedigingscapaciteiten van Frankrijk, zoals de Rafale, Fennec, grond-lucht raketsystemen en, in de nabije toekomst, antidrone-drones.
De Reaper wordt vanaf de grond bestuurd door een bemanning van vier personen: een piloot, een sensoroperator, een inlichtingenofficier en een beeldanalist. De Reaper is in staat om dreigingen op lage en middelhoge hoogte te onderscheppen en tegelijkertijd continue bewaking te garanderen dankzij zijn lange vliegduur en high-definition sensoren.



