Whitesky tekent voor dertig SkyDrive-luchttaxi’s

Foto: SkyDrive

TOYOTA – Het Japanse SkyDrive, fabrikant van elektrische VTOL-luchttaxi’s, en het Indonesische Whitesky Aviation zijn een samenwerking aangegaan om eVTOL-operaties in Indonesië te ontwikkelen. De overeenkomst omvat een voorlopige bestelling van tot dertig SkyDrive-toestellen.

De samenwerking richt zich op diverse toepassingen, waaronder operaties vanaf een Heliport naast Soekarno-Hatta International Airport en logistieke inzet in de Indonesische mijnbouwsector. Daarnaast werkt Whitesky aan de ontwikkeling van de benodigde infrastructuur. Het bedrijf wil een hub-and-spoke-systeem realiseren dat toekomstige grootschalige eVTOL-operaties mogelijk maakt. De ambitie is om in 2028 sightseeingvluchten boven Jakarta te starten.

Whitesky is in Indonesië al jaren actief met helikoptercharters, medische vluchten en logistieke operaties. SkyDrive was in 2019 de eerste Japanse onderneming die met een bemande eVTOL vloog.

De SkyDrive-luchttaxi biedt plaats aan een piloot met twee passagiers. Het toestel wordt aandreven door twaalf elektromotoren met propeller en heeft een maximaal startgewicht (MTOW) van 1.400 kg. Het vliegbereik van de SkyDrive is beperkt: het toestel komt slechts 15 km ver en kan alleen voor korte hopjes in stedelijk gebied worden gebruikt. SkyDrive verwacht dat over een paar jaar vluchten van 25 km mogelijk zijn en over een jaar of vijf 40 km. Tegen 2031 is de markt klaar voor autonome vluchten en kan er een extra passagier mee in plaats van de piloot, aldus het Japanse bedrijf. De maximale snelheid van de luchttaxi is 100 km/h.

Deel dit artikel:

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.