PARIJS – Lockheed Martin Skunk Works en Electra hebben donderdag (19 juni) tijdens de Paris Air Show 2025 een Memorandum of Understanding ondertekend om de mogelijkheden voor Electra’s EL9 ultrakorte start- en landingsvliegtuig (Ultra-STOL) te verkennen.
Lockheed Martin gaat in het verlengde hiervan samenwerken met Electra om de ontwikkeling van de EL9 te versnellen. Dat zal bijvoorbeeld gebeuren op gebieden zoals digitale engineering, productie, toeleveringsketen, duurzaamheid en wereldwijde bedrijfsontwikkeling.
Daarnaast gaan de teams van Skunk Works en Electra mogelijkheden onderzoeken voor potentiële programma’s met het Amerikaanse Ministerie van Defensie en wereldwijde klanten. Het vermogen van de EL9 om 450 kg over een afstand van 1.600 km te vervoeren, maakt een scala aan nieuwe toepassingen mogelijk voor commerciële en defensiedoeleinden.
In 2022 tekende Lockheed Martin Ventures, de investeringspoot van het Amerikaanse bedrijf, een samenwerkingsovereenkomst om te investeren in de Series A-financieringsronde van Electra. Skunk Works is de afdeling van Lockheed Martin die voor de lucht- en ruimtevaart vooruitstrevende technologieprojecten onderzoekt en ontwikkelt.

