COLUMBUS –Airbus Helicopters mag in opdracht van de Amerikaanse landmacht nog eens zestien UH-72A Lakota helikopters bouwen. De toestellen zijn bestemd voor de Entry Rotary Wing mission in Fort Rucker
Eerder deze maand bestelden de Amerikaanse strijdkrachten 35 Lakotas voor de Entry Rotary Wing mission in Fort Rucker (17) en voor Observer/Controller missies bij Combat Training centra van de US Army die er achttien tegemoet kan zien.
De UH-72A Lakota Light Utility Helicopter (LUH) wordt momenteel ook bij de Amerikaanse strijdkrachten afgeleverd. Binnen de oorspronkelijke plannen zouden daar rond 2016 in totaal 352 Lakoata’s rond moeten vliegen: 347 bij de U.S. Army en de Army National Guard, vijf bij de U.S. Navy. Dat aantal is inmiddels opgelopen tot 412 sinds de eerste leveringen in 2005.
Met de tot op heden geleverde helikopters is door Army en National Guard inmiddels meer dan 460.000 uur gevlogen,
De helikopter is afgeleid van de civiele Eurocopter EC145.

