Leveringen tweede batch Spaanse NH90’s gestart

Foto: Airbus Helicopters.

ALBACETE – Airbus Helicopters heeft in zijn Spaanse fabriek in Albacete de eerste NH90 uit de tweede batch van 23 in 2019 bestelde helikopters geleverd aan het Spaanse Directoraat-generaal van Bewapening en Materiaal (DGAM). Het gaat om de eerste NH90 in de Standard 3-configuratie voor de Spaanse lucht- en ruimtemacht.

De tweede batch van de 23 bestelde NH90-helikopters voorziet in de levering van in totaal zestien Standard 3-helikopters. Daarvan zijn er tien bestemd voor de Spaanse luchtmobiele strijdkrachten (FAMET), terwijl de overige zes naar de Spaanse lucht- en ruimtemacht gaan. De Spaanse marine ontvangt daarnaast ook zeven helikopters. De leveringen worden gespreid van december 2024 tot 2028.

De eerste NH90 voor de Spaanse marine in tactische transportversie (MSPT) is bezig met het afronden van zijn typecertificaat van de Spaanse luchtwaardigheidsautoriteit. Deze helikopter bevindt zich al in Albacete in afwachting van zijn definitieve levering aan de DGAM in de komende weken.

Het personeel van de Spaanse marine, behorend tot het 14e squadron, is al begonnen met hun training om met hun eerste NH90 aan de slag te kunnen.

Er zijn tot op heden 523 NH90’s geleverd aan dertien verschillende landen die bij elkaar bij 420.000 vlieguren verzamelden. Spanje heeft op zijn beurt vijftien helikopters in dienst bij de FAMET, bekend als Sarrios, terwijl de Spaanse lucht- en ruimtemacht zes NH90 Lobo’s in gebruik heeft.


		

Deel dit artikel:

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.