DONAUWORTH – DRF Luftrettung heeft haar vloot uitgebreid met een veertigste ‘Christoph’ H145 helikopter. De helikopter werd in ontvangst genomen bij de productielocatie van Airbus Helicopters in Donauwörth.
De helikopter is inmiddels overgevlogen naar DRF Air Rescue op de luchthaven Karlsruhe/Baden-Baden. Hier worden de komende acht weken meerdere modificaties uitgevoerd, voordat de helikopter in gebruik kan worden genomen.
In totaal voeren de vliegtuigmonteurs en avionica-ingenieurs achttien modificaties aan de helikopter uit, waarvan er vijftien in eigen huis zijn ontwikkeld door de ontwikkelingsafdeling van DRF Luftrettung.
Ook wordt de medische apparatuur in de cabine van de H145 ingebouwd, zodat bemanningen ter plekke van het incident uitgebreide zorg kunnen bieden aan zelfs de ernstigste verwondingen en ziektes.
Vorig jaar nam DRF Luftrettung de laatste EC135 uit haar vloot. Sindsdien worden alleen nog helikopters van het type Airbus Helicopters H135 en H145 gebruikt.
De non-profitorganisatie beschikt over de modernste vloot van Europa op het gebied van civiele luchtreddingen.
Nieuws van Piloot en Vliegtuig in je mailbox? Abonneer je op onze gratis nieuwsbrief

