DRESDEN – De Technische Universiteit Dresden (TUD), en daarbinnen het Instituut voor Lichtgewichttechniek en Polymere Technologie (ILK) en de Leerstoel Vliegtuigtechniek (ILR), hebben een DA62 MPP (Multi-Purpose Platform) beschikbaar gesteld voor onderzoeksdoeleinden.
Het onderzoek gaat zich richten op nieuwe klimaatvriendelijke aandrijfsystemen, zoals elektrische, waterstof- en hybride systemen. Deze kunnen dankzij de DA62 worden getest en vergeleken onder reële vluchtomstandigheden. Tegelijkertijd kunnen energiesystemen, sensoren en structurele componenten in hun onderlinge interactie worden geanalyseerd. De verkregen operationele en presentatie gegevens gaan volgens de TUD bijdragen om technologieën verder te ontwikkelen, van laboratorium tot praktische toepassingen.
Dankzij de brandstof zuinige Jet A1-zuigermotoren kan een DA62 maximaal tien uur vliegen, terwijl de operationele en onderhoudskosten tot een minimum kunnenworden beperkt. Een breed scala aan hightech sensoren en camerasystemen kan afwisselend worden geïntegreerd in modulair verwisselbare behuizingen (pods) op de neus, om de romp en onder de vleugels, aldus de Duitse universiteit.
Het project wordt gefinancierd door de Europese Unie en belastinginkomsten op basis van een door het Saksische deelstaatparlement goedgekeurde begroting.

