Amerikaans onderhoudsbedrijf sloopt trio oudere Airbussen

A320 werner
Foto: Werner Aero.

MARANA – Het Amerikaanse onderhoud- en onderdelenbedrijf Werner Aero heeft recent een Airbus A319-100afgeleverd aan eCube Solutions in St Athan (Wales, VK), waar het toestel zal worden opgenomen in het demontageprogramma van Werner Aero. Het in 2006 gebouwde toestel (MSN 2897) werd in juni 2025 opgeslagen nadat het tussen 2018 en 2025 bij Air Senegal vloog.

In augustus 2026 werden ook twee uitgefaseerde Airbus A320-200’s aangekocht. Het eerste toestel (MSN2964) werd eveneens in 2006 gebouwd en vloog in haar nadagen nog kort voor Avion Express Malta alvorens in juni 2025 te worden opgeslagen. Ook dit toestel wordt in St Athan ontmanteld.
De tweede A320-200 (MSN 3383 uit 2007) vloog vanaf het begin tot december 2025 bij Shenzen Airlines, en werd bij Ascent in Tucson, Arizona gesloopt.

Door deze drie aankopen in augustus 2026 heeft Werner Aeronaar tot en met augustus 2026 zestien vliegtuigen verworven en daarvan inmiddels veertien toestellen ondergebracht in zijn demontageprogramma.

Met het aantrekken van de frames en motoren verstevigt Werner naar eigen zeggen haar mogelijkheden op de onderdelenmarkt. Het bedrijf is gespecialiseerd in Airbus A320-, Boeing 737NG-, Embraer E-Jet- en Bombardier CRJ-vliegtuigen.

Deel dit artikel:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.