Turboprops Honeywell voor upgradeprogamma AN-2

MOSKOU – Honeywell Aerospace heeft tijdens de MAKS 2013 een overeenkomst gesloten met het  Siberian Aeronautical Research Institute (SibNIA) voor de levering van minimaal driehonderd TPE331-12UAN turbopropmotoren. Deze moeten al voor het eind van dit jaar worden geleverd.

De motoren zullen door SibNIA worden aangeboden in het kader van een omvangrijk Russisch motormoderniseringsprogramma voor zowel civiele als militaire Antonov AN-2’s

Honeywell’s 1.100 pk sterke TPE331-12UAN  is afgeleid uit de  TPE331-12UHR die in de BAe turboprops Jetstream 32 en Metro 23 kan worden aangetroffen.

SibNIA sluit een vervolgorder voor nog meer motoren van dit type niet uit. Daarnaast wordt overwogen bij Honeywell avionica aan te schaffen voor gebruik in de AN-2.

Ook fabrikant Antov experimenteert met een turboprop in de AN-2-100. De ‘100’ is uitgerust met een 1.500 pk sterke Motor Sich MC-14 turboprop en een AV-17 propeller met omkeerbare spoed. Deze nieuwe constructie is 200 kg lichter dan de oude AN-2 met  1.000 pk sterke ASH−62IR radiaalmotor met AV-2 propeller.

Deel dit artikel:

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.