Leasemaatschappij ziet heil in Blended Wing Bodies

Natiuls
Illustratie: Natilus

SAN DIEGO – De Britse lease- en managementmaatschappij Monte Aircraft Leasing gaat de Amerikaanse start-up Natilus een steunjte in de rug geven door het bij Natilus ontwikkelde Kona-vrachtvliegtuig in haar leaseportfolio op te nemen.

Monte zal in het verlengde daarvan lease- en financieringsopties voor de Kona aanbieden aan klanten van Natilus, waardoor volgens Monte “de weg naar duurzame luchtvaart beter haalbaar wordt”.

De nieuwe emissieloze Natilus Kona moet de kleinste telg worden binnen een familie van onbemande vrachttoestellen op basis van het ‘Blended Wing Body’-concept. De Kona wordt ontwikkeld voor korte feedervluchten met een capaciteit van ongeveer vier ton. Latere modellen krijgen als het aan Natilus ligt een veel grotere capaciteit tot zelfs ver boven de honderd ton.

Monte heeft zich opgeworpen als pleitbezorger van duurzaam vliegen en sloot met het oog op dat streven al meerdere contracten.

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.