LANGKAWI – Leonardo Helicopters heeft tijdens de Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition (LIMA) vakbeurs een grote Maleisische order in de wacht gesleept, De fabrikant mag via haar Maleisische dealer Weststar Aviation Services 28 helikopters leveren van verschillende typen, waarvan de meeste tussen 2026 en 2027 geleverd moeten worden. Weststar zal de vliegtuigen voor 15 jaar leasen aan de Maleisische overheid, met speciale lokale ondersteuning en training.
Het moderniseringsprogramma van de Maleisische overheid houdt een aanzienlijke groei in van de aanwezigheid van Leonardo Helicopters bij verschillende Maleisische militaire, binnenlandse veiligheid- en openbare dienstverleners. Het programma omvat verschillende typen helikopters voor de Koninklijke Maleisische Politie en Bomba voor wetshandhaving, nutsvoorzieningen, transport, brandbestrijding, EMS/SAR en rampenbestrijding.
Het programma omvat onder andere de AW149-helikopters voor de Maleisische Koninklijke Luchtmacht en het Maleisische Koninklijke Leger, voor zoek- en reddingsoperaties en andere toepassingen.