Qantas formaliseert order tientallen Airbussen

De in mei 2022 aangekondigde order door de Australische Qantas Group bevestigd voor twaalf A350-1000’s, twintig A220’s en twintig A321XLR’s is omgezet in een order.

De A350-1000 werd door Qantas geselecteerd na een evaluatie die bekend staat als Project Sunrise en zal de luchtvaartmaatschappij in staat stellen om ’s werelds langste commerciële vluchten uit te voeren. Zo zullen Sydney en Melbourne voor het eerst non-stop worden verbonden met bestemmingen als Londen en New York.

Met een premium cabine indeling zal de A350-vloot ook door Qantas worden gebruikt op andere internationale diensten. De A350-1000’s krijgen 238 stoelen en vier klassen: naast First Class ook Business Class, Premium Economy en Economy Class. De A350-1000 wordt aangedreven door de nieuwste generatie Trent XWB-motoren van Rolls-Royce. De vliegtuigen worden tussen 2025 en 2028 geleverd.

In de categorie met één gangpad werden de A220 en A321XLR gekozen na een evaluatie genaamd Project Winton. Het vliegtuig zal door de Qantas Group worden gebruikt voor binnenlandse diensten in het hele land, wat kan duren tot meer dan vijf uur. Bovendien biedt de A321XLR het bereik voor vluchten van Australië naar Zuidoost-Azië, waardoor de Qantas Group nieuwe directe routes kan openen.

De A220s (137 stoelen) en A321XLRs (200 stoelen) zullen beide worden aangedreven door Pratt & Whitney GTF-motoren.

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.