BRUSSEL – Brussels Airlines is de eerste luchtvaartmaatschappij binnen de Lufthansa Group die een nieuwe, op Virtual Reality (VR) gebaseerde pilotentrainingsoplossing implementeert. Dit markeert volgens de Lufthansa Aviation Training (LAT)een belangrijke mijlpaal in de innovatie van de luchtvaartopleiding.
In een samenwerking van meer dan twee jaar ontwikkelden LAT en Airbus de nieuwe “Virtual Procedure Trainer” (VPT), die nu door Brussels Airlines wordt gebruikt als onderdeel van het A320 Type Rating-programma. Van 2 tot en met 4 juli 2025 voltooiden twee bemanningsleden van de Belgische luchtvaartmaatschappij met succes een deel van hun training met behulp van VR, ter vervanging van traditionele Flat Panel Trainer (FPT)-sessies en zonder toezicht van een instructeur.
In tegenstelling tot conventionele training hulpmiddelen biedt de VPT een volledige 3D-cockpitomgeving waarmee piloten zelfstandig standaardprocedures kunnen oefenen, spiergeheugen kunnen opbouwen en het situationele bewustzijn kunnen verbeteren, wat leidt tot een verbeterde efficiëntie en verminderde infrastructuurvereisten.
De snelle adoptie van deze geavanceerde technologie door Brussels Airlines zal naar verwachting de weg vrijmaken voor bredere implementatie bij alle tien A320-operators binnen de Lufthansa Group.
Er zijn ook plannen om het systeem uit te breiden voor afwijkende procedures en extra vliegtuigtypes, zoals de A330 en A350.

