Bye Aerospace: eerste vlucht elektrische eFlyer 2 komt er aan

Bye-Aero_Serial-001-eflyer-2
Fot: Bye Aerospace.

DENVER – Bye Aerospace bevindt zich naar eigen zeggen in de laatste voorbereidingsfase voor de eerste vlucht van zijn volledig elektrische trainingsvliegtuig, de eFlyer 2. Het prototype maakt naar verwachting binnen enkele weken zijn eerste vlucht. Bye legt op dit moment de laatste hand aan de assemblage en systeemintegratie.

Vergeleken met conventionele lesvliegtuigen zijn de volledig elektrische vliegtuigen volgens Bye Aerospace stiller en kunnen ze de onderhouds- en energiekosten tot wel tachtig procent verlagen. Dit draagt ​​bij aan een betere economische haalbaarheid van vliegoperaties en maakt de luchtvaart toegankelijker voor operators en studenten, aldus de Amerikaanse fabrikant.

Met de toenemende vraag naar pilotenopleidingen en de groeiende behoefte om de volgende generatie vliegers aan te trekken, wil Bye Aerospace de vliegopleiding naar eigen zeggen moderniseren en tegelijkertijd de bredere duurzaamheidsdoelstellingen van de sector ondersteunen.

Bye selecteerde Toray Composite Materials America om composietmaterialen te leveren, die in de gehele vliegtuigstructuur worden gebruikt. Safran Electrical and Power leverde een ENGINeUS 100B1-elektromotor en magniX USA het elektrische energieopslagsysteem van het vliegtuig, inclusief batterijmodules. Siemens Digital Industries Software leverde de digitale engineeringtools die werden gebruikt voor het ontwerpen en ontwikkelen van de nieuwste eFlyer 2 variant, terwijl Garmin tekende voor de G500 TXi avionica. Het Australische Electro Aero leverde vervolgens grondsteuntechnologie en een snellaadoplossing voor de eFlyer 2.

Deel dit artikel:

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.