PARAMARIBO – De Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) is voornemens na een periode van twee jaar haar vluchten op de Mid-Atlantische route van Paramaribo naar Amsterdam niet langer uit te voeren met een bij Duitse maatschappij Universal Sky Carrier (USC) gehuurde Airbus A340-600. Dit melden verschillende Surinaamse bronnen. Als reden voor dit besluit worden de regelmatige vluchtverstoringen met deze Airbus in de afgelopen maanden genoemd.
Om aan deze verstoringen een eind te maken, is een leasecontract gesloten met het Amerikaanse Eastern Airlines. Onder dit contract komt voor een periode van twee jaar een Boeing 777-200ER beschikbaar die in een all economy indeling plaats biedt aan 379 passagiers. De vluchten met dit toestel zullen vanaf 15 september worden uitgevoerd.
Daarnaast wordt overwogen de twee miljoen dollar die de Surinaamse regering maandelijks in het verlieslatende SLM pompt, om te zetten in een lening.

