ELTA ontwikkelt simulatiesysteem dreigingsniveaus

TEL AVIV – Israel Aerospace Industries (IAI) dochter ELTA heeft een nieuw mobiel systeem op de markt gebracht dat tijdens de militaire oefening Blue Flag 2021 voor het eerst werd ingezet.

Met dit zogenoemde Training Scorpius (Scorpius T) systeem kunnen niet alleen meerdere dreigingniveaus worden gesimuleerd waarmee piloten en operators kunnen oefenen, maar ook elektronische oorlogvoering worden gesimuleerd. Bij dit laastte wordt gebruik gemaakt van

Active Electronically Scanned Array (AESA) technologie.

Het systeem is volgens ELTA compatible met de tactische systemen van vijfde generatie gevechtsvliegtuigen en geavanceerde missievliegtuigen.

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.