Airbus BelugaST maakt laatste vlucht naar Wales

Foto: Airbus

BROUGHTON – Vliegtuigfabrikant Airbus heeft donderdag (29 januari) een Airbus A300-600ST overgevlogen van Bordeaux naar het vliegveld van Broughton in Wales. Op die locatie wordt het toestel uit de vaart gehaald, maar krijgt het een tweede leven als kenniscentrum.

Broughton is een van de Britse vestigingen van Airbus. Er worden onder meer vleugeldelen gefabriceerd. Die worden per ‘Beluga’ overgevlogen naar assemblagefabrieken van Airbus.

Het donderdag afgezwaaide vliegtuig is BelugaST nummer 5, een van de vijf toestellen die de transportvloot van Airbus rijk was. Het type is afgeleid van de A300-600. De BelugaST is opgevolgd door de BelugaXL, die gestoeld is op de Airbus A330-200.

‘Nummer 5’ wordt in Broughton waarschijnlijk omgebouwd tot een educatief technologie- en wetenschapscentrum. Wat er met de andere vier BelugaST’s gebeurt, is nog niet duidelijk. In september speculeerde de vliegtuigbouwer al over de toekomst van nummer 4.

Deel dit artikel:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.