Boeing mag twee B-52’s klaarmaken voor inbouw nieuwe motoren

WASHINGTON – Het Amerikaanse ministerie van defensie gaat 2,04 miljard dollar beschikbaar stellen voor het ombouwen van twee strategische bommenwerpers van het type Boeing B-52 Stratofortress voor testdoeleinden.

Voorafgaand daaraan zal de ontwikkeling van onderdelen na de Critical Design Review (CDR) van het B-52 Commercial Engine Replacement Program (CERP) worden afgerond. Binnen dit programma worden Rolls-Royce F-130 turbofans geschikt gemaakt voor inbouw in B-52’s. Deze F130-motoren worden geproduceerd, geassembleerd en getest in Indianapolis, Rolls-Royce’s grootste productie faciliteit in de VS.

De nieuwe opdracht draagt volgens het ministerie ​​bij aan de voortgang van het B-52-programma door de systeemintegratieactiviteiten na de CDR af te ronden en twee B-52-vliegtuigen te modificeren en te testen met nieuwe motoren en bijbehorende subsystemen.

De B-52 werd zeventig jaar geleden in gebruik genomen. Er werden er tussen 1952 en 1962 meer dan zevenhonderd van gebouwd en sindsdien ondergingen ze talloze upgrades.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.