Amerikaans typecertificaat Cessna Citation Ascend-zakenjet

Foto: Textron.

WICHITA – De Amerikaanse Federal Aviation Administration (FAA) heeft het typecertificaat verstrekt voor de nieuwe Cessna Citation Ascend. Het certificatieprogramma van deze zakenjet werd afgewerkt met twee prototypes waarmee meer dan duizend uur werd gevlogen.

De in mei 2023 geïntroduceerde Citation Ascend bouwt voort op de succesvolle 560XL-serie waarvan er sinds de introductie van de Citation Excel in 1994 meer dan duizend zijn verkocht. De zakenjet evolueerde in 2004 tot XLS, gevolgd door een upgrade in 2008 tot de nog steeds leverbare XLS+.

Het toestel beschikt over een geheel nieuwe Garmin G1000 cockpit. Twee Pratt & Whitney Canada PW545D turbofans maken een maximumsnelheid van 441 kts (817 km/h) mogelijk bij een maximaal bereik van 1.940 nm (3.593 km).

Om klanten altijd verbonden te houden, is de Ascend standaard uitgerust met GoGo U.S. Avance L3 Max Wi-Fi en optioneel met U.S. Avance L5 Wi-Fi. Klanten kunnen ook kiezen voor Gogo Galileo HDX voor wifi en wereldwijd bellen.

De eerste leveringen worden nog voor het eind van dit jaar verwacht.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.

Gerelateerd