Turbine aangedreven Elixir vliegt voor het eerst op biobrandstof

PARIJS – Elixir Aircraft heeft kort voor de Paris Air Show een eerste testvlucht uitgevoerd met een door een Turbotech TP-R90 turbine aangedreven Elixir. De eerste vlucht is volgens de Franse fabrikant een belangrijke stap naar een vlucht op honderd procent SAF, die gepland staat voor eind 2025. Tijdens de eerste testfase, die deze zomer begint, wordt gevlogen met een 35 procent SAF-biobrandstof mengsel.

Ter ondersteuning van het initiatief heeft Elixir Aircraft op de tweede dag van de Paris Air Show een Memorandum of Understanding (MoU) getekend met TotalEnergies. De Franse energireus zal een deel van de duurzame vliegtuigbrandstof leveren die wordt gebruikt tijdens de vluchtproeven. In Europa vliegen momenteel 35 toestellen van Elixir.

De 100 kW (136 pk) sterke turbine is veelbelovend voor de Gereral Aviation vanwege de lange onderhoudsinterval (TBO) van 3.000 uur, het verbruik (19 l/h) en de mogelijkheid op termijn over te schakelen van Jet A1 naar Sustainable Aviation Fuel (SAF).

Al eerder monteerden ook het Sloveense Googetair Aviation, het Tsjechische BRM Aero, de Belgische fabrikant JMB en het Franse Robin AIrcraft een TP-R90 voor het brandschot van hun vliegtuigen.

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.

Gerelateerd