AMERSFROORT – Het in Amersfoort gevestigde Trig Avionics Europe heeft de nieuwe TT23-transponderserie gelanceerd. Volgens het avionicabedrijf is het een kleinere en lichtere versie van zijn voorgangers, de TT22 en TT21. De TT23 bevat een kleiner modulair ontwerp dat vijftienprocent lichter is dan eerdere versies.
De TT23 is een gecertificeerde Klasse 1 Mode S-transponder met ADS-B Out die geschikt is voor zowel VFR- als IFR-vluchten. Er zijn twee modellen beschikbaar: de TT23G inclusief een geïntegreerde gecertificeerde GPS positiebron, bedoeld als een eenvoudige ADS-B Out oplossing en de TT23 zonder GPS.
Het compacte en lichtgewicht ontwerp maakt de TT23 volgens Trig ideaal voor vliegtuigen met beperkte cockpitruimte. Er zal een STC beschikbaar zijn voor integratie met toonaangevende navigatiesystemen van derden, evenals met de Trig TN70 remote GPS.
Voor piloten die nog niet klaar zijn voor ADS-B Out, blijft de TT23 een moderne, hoogwaardige transponder met flexibele configuratiemogelijkheden voor elk type vliegtuig, aldus de Nederlands fabrikant.
