Airbus haalt streep door A380 op waterstof

Illustratie: Airbus.

TOULOUSE – Volgens Airbus heeft de ontwikkeling van een commercieel waterstofvliegtuig vertraging opgelopen. Ook worden de vliegproeven met een brandstofcelmotor die gepland waren voor een A380 geannuleerd.

Airbus noemde de aanzienlijke uitdagingen en kosten van de ontwikkeling van een waterstofecosysteem, inclusief infrastructuur, productie, distributie en regelgevingskaders, als reden voor deze stappen.

Waar de luchtvaartfabrikant in eerste instantie beloofde het eerste toestel rond 2035 te lanceren, wordt deze introductie nu uitgesteld tot 2045-2050.

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.

Gerelateerd