DUBAI – Vliegtuigbouwer Embraer heeft op de openingsdag van de Dubai Airshow twee bestellingen aangekondigd. Het gaat om een order van Helvetic Airways voor de E195-E2 en Air Côte d’Ivoire voor de E175.
De Zwitserse onderneming tekende voor drie toestellen en kooprechten op nog vijf. Het eerste nieuwe toestel wordt eind 2026 geleverd. De E195-E2’s krijgen 134 Recaro-stoelen in een enkele klasse aan boord. Door de bestelling groeit de E2-vloot van Helvetic naar vijftien en op termijn mogelijk twintig toestellen.
Air Côte d’Ivoire, de nationale maatschappij van Ivoorkust, bestelde vier E175’s uit de eerste E-Jet-serie en nam kooprechten op nog acht. Het bedrijf wil met de toestellen groeien op binnenlandse en internationale routes in de regio. Aan boord komen 76 stoelen in een twee klassen-configuratie. De komst van de E175 betekent een geleidelijk afscheid van de Q400-turboprops in de vloot. Embraer begint de leveringen in de eerste helft van 2027.
