Koreaanse luchtmacht bestelt AEW&C II “Phoenix” vliegtuigen

Foto: Bombardier.

SEOUL – De Zuid-Koreaanse luchtmacht (ROKAF) heeft de aankoop van vier nieuwe AEW&C II “Phoenix”-vliegtuigen voor vroege waarschuwing en controle afgerond, nadat de overeenkomst met het Amerikaanse bedrijf L3Harris Technologies was beklonken. Het programma, dat sinds 2020 wordt aangestuurd door de Defense Acquisition Program Administration (DAPA), zal gebaseerd zijn op de Bombardier Global 6500.

Het contract ter waarde van 2,260 miljard dollar werd zaterdag (18 oktober) aangekondigd door L3Harris in een verklaring, Het Phoenix programma heeft tot doel de luchtmacht van de Republiek Korea uit te rusten met een nieuwe generatie AEW&C-vliegtuigen, uitgerust met geavanceerde technologie op het gebied van sensoren, beveiligde communicatie en tactisch beheer van complexe luchtoperaties.

L3Harris werkte daarbij samen met Bombardier, ELTA Systems van Israel Aerospace Industries en Korean Air om deze geavanceerde mogelijkheid te bieden.

Door deze keuze vervalt het Koreaanse voornemen om vier extra E-7 Wedgetails te bestellen.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.

Gerelateerd