SINT TRUIDEN – De Belgisch-Amerikaanse start-up Cosmic Aerospace heeft op DronePort in het Belgische Sint-Truiden een eerste serie testvluchten uitgevoerd met een schaalmodel van de volledige elektrisch aangedreven Skylark die momenteel ontwikkeld wordt.
De resultaten van de testvluchten met het CX-2 1:10 schaalmodel met een spanwijdte van 4,5 m waren volgens het bedrijf veelbelovend en tonen de luchtwaardigheid van het nieuw ontworpen vliegtuig aan. Cruciale systemen in het vliegtuig zijn nu gevalideerd, waardoor het doel om elektrische luchtvaart werkelijkheid te laten worden een stuk dichter bij komt.
De CX-2 heeft 32 ingebouwde elektrische motoren, die zijn ontworpen met het oog op efficiëntie, redundantie en een stille werking. Het volledig in eigen beheer gebouwde composieten frame toont volgens Cosmic bovendien de snelle ontwikkelingscapaciteiten aan omdat er slechts vier maanden lagen tussen het eerste ontwerp en de eerste vlucht.
Cosmic Aerospace werkt naast de ontwikkeling van het volledige elektrische vliegtuig ook aan een tweede, hybride toestel, dat zal fungeren als een pragmatische tussenstap op weg naar volledig elektrische luchtvaart vanaf onder meer regionale luchthavens.
In Colorado moet in 2026 een prototype van deze Skylark als demonstrator vliegen. Het toestel moet plaats gaan bieden aan 24 passagiers, krijgt zogenoemde hyperdrive motoren. Gemikt wordt op een vliegbereik van 1.000 km.
