Het Franse bedrijf Turgis Gaillard heeft een opmerkelijk grote MALE (Medium Altitude Long Endurance) gevechtsdrone ontwikkeld en zelf gefinancierd. De ‘Aarok’ werd twee jaar geleden tijdens de Paris Air Show 2023 geïntroduceerd. Het toestel staat nu op het punt zijn eerste vlucht te maken, in eerste instantie met een piloot aan boord.
Turgis heeft inmiddels het Franse Thales aan boord die voor de Aarok het radarsysteem levert, zo werd tijdens de Paris Air Show van dit jaar duidelijk. Het gaat volgens Thales op een radar die geoptimaliseerd is voor inlichtingen-, bewakings- en verkenningstaken, ook op maritiem gebied, Voor gevechtsmissies kunnen onder de vleugels diverse wapens worden meegenomen met een gewicht tot anderhalve ton.
De drone heeft een MTOM van 5.500 kg en kan 24 uur onafgebroken vliegen op FL300 (9.144 m) waarbij een 1.200 pk sterke PT6A-T turboprop voor de aandrijving zorgt.
