Eerste ‘Make in India’ C295 bijna klaar voor eerste vlucht

C295 India
Foto: Indian Air Force.

VADODARA – De Indiase luchtmacht heeft op X foto’s verspreid van het eerste in India bij Tata Advanced Systems Limited (TASL) gebouwde C-295 transportvliegtuig. De bouw ervan vond plaatst op de nieuwe door TASL en Airbus ingerichte eindassemblagelijn in Vadodara.

De in India gebouwde C295 is onderdeel van een order voor 56 exemplaren die in 2021 werd ondertekend. Volgens het contract zouden er zestien worden geproduceerd in Sevilla en de overige veertig in India.

De eerste in het Spaanse Sevilla geproduceerde C295 werd in september 2023 overgedragen, waarna de leveringen van de overige vijftien in 2025 werd voltooid.

De tweemotorige toestellen vervangen bij de Indiase luchtmacht zestig zwaar verouderde Hindustan Aeronautics HS 748 Avro’s.

Deel dit artikel:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Nieuwe vliegtuigen en analyses in je inbox ontvangen? Meld je hier aan voor de Piloot en Vliegtuig nieuwsbrief en ‘blijf voorop vliegen’. Nieuwe toestellen, analyses en eerste vluchten, speciaal voor jou.