
GETAFE – Het ministerie van defensie van Indonesië heeft bij Airbus twee viermotorige A400M Atlas transportvliegtuigen besteld. Ook is een optie genomen op nog eens vier vliegtuigen van dit type.
Onderdeel van het contract is teven de training van piloten en technici alsmede het toekomstige onderhoud van beide vliegtuigen. Daarnaast zal in Kazachstan een onderhoud- en reparatiecentrum worden ingericht voor de tweemotorige C295 transportvliegtuigen.
is na Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Turkije, België, Luxemburg, Maleisië en Kazachstan (dat er in september 2021 ook twee bestelde) het tiende land dat met de A400M gaat vliegen.
Door de nieuwe order is het aantal bestelde Atlassen opgelopen tot 178. Daarvan zijn er inmiddels meer dan honderd geleverd waarmee ruim 100.000 uur is gevlogen.


Gelukkig eindelijk weer een nieuwe klant voor de geplaagde en nog magertjes verkopende A400 M, dat er nog meerdere orders moge volgen voor dit type !